لوازم اسپرت خودرو

آموزش نصب هدلایت در 5 قدم

آموزش نصب هدلایت

آموزش نصب هدلایت

چراغ های جلو (نور خودرو) برای رانندگی ایمن هر خودرویی ضروری هستند، اما گاهی اوقات خراب می شوند. دانستن اینکه چطور  هدلایت  را عوض کنید و وقتی قصد تعویض لامپ های خودرو را دارید بدانید که به دنبال چه چیزی هستید ، می‌تواند به شما در رفع سریع این مشکل کمک کند. 

چک کنید ببینید آیا لامپ ها از دور خارج شده اند یا خیر ؟

سوالی که گاها از ما پرسیده می شود اینست که چطور بفهمیم لامپ های ماشین سوخته است یا نه ! سوال خیلی راحتی است ! باید چک کنید ببیند ببیند لامپ ها روشن می شود یا نه !

در صورتی که هر دو لامپ باهم از کار بیافتد ، شما میتوانید احتمال این را بدهید که ماشین دچار مشکل برقی شده است ، ولی اگر یک لامپ از کار بیافتد احتمالا اون لامپ شما سوخته است،

و شما باید لامپ های خود را تعویض کنید.

اگر در حین رانندگی در شب ماشین شما دچار مشکل شده است و یکی از لامپ های شما از کار افتاده است احتمالا ضربه زدن به قسمت جلوی کاسه چراغ یا در اوردن یا وصل کردن مجدد فیش ها ممکن است به شما کمک کند تا به طور موقت لامپ های شما روشن شود پس امتحان کردنش اصلا ضرری ندارد !

شاید این کار به شما کمک کند تا به منظقه ای امن برسید و لامپ های خودتون رو تعویض کنید.

آموزش نصب هدلایت در 5 قدم

دفترچه راهنمای خودروی خود  را برای جزئیات در مورد نحوه تعویض چراغ جلو و همچنین لامپ چراغ جلو را بررسی کنید. اصولا جزیئاتی مثل پایه لامپ خودرو برای شما ذکر شده است .

مرحله 1. از آموزش نصب هدلایت ، ماشین خود را خاموش کنید

برای اطمینان از ایمنی، ماشین خود را خاموش کنید و سوئیچ ماشین را خارج نمایید.

مرحله 2. محفظه موتور را باز کنید

کاپوت ماشین خود را باز کنید و به سراغ چراغ های جلو خودرو بروید ، ماشین شما دو چراغ جلو دارد ولی ممکن است 2 لامپ یا 4 لامپ برای روشنایی خودرو پیدا کنید.

مرحله 3. از آموزش نصب هدلایت سیم های برق لامپ چراغ جلو را جدا کنید

معمولاً سه سیم به پایه لامپ متصل است. شاید لازم باشد قبل از در اوردن سیم ها در پوش لامپ هارا باز کنید، گیره ها و سیم ها را جدا کنید.

مرحله 4. از آموزش نصب هدلایت لامپ قبلی را باز کنید

حالا در این مرحله باید لامپ قبلی را باز کنیم ! این مرحله میتواند برای هر خودرو متفاوت باشد فقط همه تلاش خودرو بکنید که از زور استفاده نکنید ، در بعضی از خودرو ها بدون باز شدن چراغ بصورت کامل شما میتوانید لامپ قبلی را باز کنید و در بعضی از خودرو ها باید کاسه چراغ، فیلتر هوا و گاها سپر هم برای باز کردن و تعویض باز شود.

تمام تلاش خودرو بکنید تا این کار را بصورت اصولی انجام دهید ، هرگز از زور استفاده نکنید ، همه لامپ ها برای تعویض یک خار دارند که باید با انگشت های خودتون انرا باز کنید و لامپ قبلی را در بیاورید.

مرحله 5 از آموزش نصب هدلایت

هدلایت جدید را جایگزین کنید

لامپ جدید را به آرامی بدون دست زدن به شیشه یا منبع نوری لامپ جایگزین کنید. روغن و کثیفی روی دست‌های شما می‌تواند باعث خرابی چیپ های هدلایت یا کاهش نور دهی آن شود. کاپوت ماشین خود را ببندید. با قرار گرفتن لامپ جدید، چراغ‌های جلوی شما باید دوباره به خوبی نو شوند و می‌توانید یک بار دیگر از رانندگی در روز یا شب ماشین خود لذت ببرید.

اغلب اوقات، تعویض چراغ جلو ساده است و نیازی به بردن ماشین خود به مکانیک ندارد. ولی در صورتی که فکر میکنید از عهده آن بر نمیایید حتما از مکانیک یا باطری ساز برای انجام آن کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + پنج =